18:03

#1 Konkurs Urodzinowy - Tytany

3 URODZINY BLOGA!!!! W końcu nadszedł ten dzień, kiedy świętujemy moje 3 lata w blogosferze. Dużo się działo, jeszcze więcej się będzie działo, cieszę się, że z okazji urodzin udało mi się zebrać tyle nagród dla was, a tym samym mogę urządzić tydzień z konkursami, tutaj na blogu, ale parę będzie również na fanpejdżu. Nie przedłużając zapraszam do zabawy i polowania na waszą upragnioną nagrodę!


KONKURS #NR1

Aby wziąć udział należy:

Dodać się do Obserwatorów

Podać swój mail

Napisać, że się zgłaszasz

Polubić mój Fanpejdż

Polubić Fanpejdż Wydawnictwa IUVI

Odpowiedzieć na pytanie konkursowe:Jeśli wszystkie zwierzęta na świecie zostałyby zmechanizowane. Możesz wybrać tylko jeden gatunek z nich, które wróciłoby do dawnej formy/kształtu., które byś wybrał i dlaczego właśnie ten gatunek?„Przykładowy wzór zgłoszenia:

Obserwuję jako...

Mój mail to...

Zgłaszam się jako...

Polubiłam/łem jako...

Odpowiedź na pytanie...”Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jestem ja – Dominika Szałomska, właścicielka bloga dominika-szalomska.blogspot.com Fundatorem jest Wydawnictwo IUVI

2. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy, kto spełni warunki podane w punkcie 4.

3. Konkurs trwa od 20.06.2016r. – 17.07.2016r. (do godz.23.59). A wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 2 tygodni od zakończenia

4. Aby wziąć udział wystarczy spełnić następujące warunki:

a) Posiadać adres zamieszkania na terenie Polski.

b) Zgłosić się w komentarzu.

c) Napisać również w komentarzu swój adres e-mail.

d) Odpowiedzieć na pytanie konkursowe

e) Można też umieścić baner konkursowy u siebie na blogu, bądź udostępnić na tablicy - ale również nie jest to warunek konieczny.

5. Nagrodą w konkursie jest książka pt; „Tytany” Victorii Scott.

6. Laureaci konkursu zostaną wybrani przez organizatora konkursu.

7. Zwycięzcy mają obowiązek w ciągu 4 dni roboczych od opublikowania wyników, przesłać swój adres drogą mailową - w celu wysyłki nagrody – na adres dominika.szalomska@wp.pl

8.Jeżeli zwycięzca nie prześle swoich danych adresowych, traci prawo do nagrody. Zostanie ona przyznana kolejnej, wybranej przez organizatora osobie.

17 komentarzy:

 1. Obserwuje jako Alejandra.
  Mój mail to alejandrashadowhunters@gmail.com
  Zgłaszam się jako Aleksandra Chylińska.
  Polubiłam jako Aleksandra Chylińska
  Oczywiście, że się zgłaszam :)
  Odpowiedz: Myślę, że odpowiednim zwierzęciem byłaby kura. Dlaczego? Dlatego, że jestem człwiekiem mięsożernym, a powiedzmy sobie szczerze- mięso z kurczaka jest jednym z lepszych na świecie. Kura pomogłaby nam przetrwać w świecie, który znany tylko z powieści si-fi, czyli pełnych maszyn i złowrogich robotów. Kura również dobrze by nas obroniła: potrafi zadziobać przeciwnika na śmierć (nie wiem, czy potrafi akurat na śmierć, ale wiem z autopsji, że bardzo boli, gdy to zrobi!). Uważam również, ze kury to jedne z pierwszych, po dinozaurach, zwierząt na świecie.
  A poza tym: kto nie lubi kur ? Stawiam na kury. Kury są super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwuję jako Grażyna Wróbel

  Mój mail to wrobel.g89@gmail.com

  Zgłaszam się jako Grażyna Wróbel

  Polubiłam/łem jako Grażyna Wróbel

  Odpowiedź na pytanie:

  Zdecydowanie byłby to koń. Dlaczego właśnie on? Przede wszystkim dlatego, że od urodzenia są moją wielką miłością i nie wyobrażam sobie świata bez nich. Konie od wielu wielu setek lat, pomagały człowiekowi, pracując ciężko w polu, czy też wożąc ludzi lub inne rzeczy. Nikt nie patrzył i nie zastanawiał się czy im ciężko, czy mają na to wszystko siły. Szkoda, że tak mało osób potrafiło docenić ten piękny gatunek. Konie są jak "dzikie emocje - nie sposób ich okiełznać" , i to najbardziej w nich kocham. One dają mi poczucie wolności, przy nich zapominam o wszystkich smutkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwuje jako Magdalena Faltyn
  Mój email magdalenafaltyn@wp.pl
  Zgłaszam sie jako Magdalena Faltyn
  Polubiłam jako Magdalena Faltyn
  Byłby to żółw. ...uwielbiam żółwie jak wolno tupta i jak cały może się schować . Zwierzę , które zawsze ma przy sobie swój dom. Bardzo rodzinne zwierzątko 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję jako: Kinga
  Mój mail to: kinga.recenzuje@gmail.com
  Zgłaszam się jako: Kinga Janas
  Polubiłam jako: Kinga Janas
  Odpowiedź na pytanie:

  Zdecydowanie wybrałabym konie. Są to bardzo piękne, szlachetne zwierzęta, a ja kocham je od dziecka i nie wyobrażam sobie aby coś mogło je zastąpić. Pierwszy raz jeździłam konno mając 6 lat (co prawda był to kucyk, ale liczy się). Od tamtej pory to pokochałam i staram się odwiedzać stadninę jak najczęściej. Nie wyobrażam sobie aby końskie rżenie, czy odgłos ich wielkiego serca mogły zastąpić maszyny. Czesanie tych czterokopytnych działa na mnie uspokajająco a nie wydaje mi się, żeby maszynowe brzęczenie miało ten wpływ choć w jednej trzeciej. Tak więc nie wyobrażam sobie świata bez koni :D *takich żywych, nie-mechanicznych*

  OdpowiedzUsuń

 5. Obserwuję jako Michelle
  Mój mail to michalina.foremska@wp.pl
  Zgłaszam się jako Michalina Foremska
  Polubiłam/łem Michalina Foremska
  Odpowiedź na pytanie:
  Wybrałabym czarną panterę. Uwielbiam te wielkie, dzikie koty, których sposób poruszania odznacza się nieopisaną gracją i wdziękiem, i które zmechanizowane straciły by bały swój urok, zostałyby pozbawione tajemnicy i tej nutki mroku, która od nich emanuje, kiedy patrzy się na nie podczas polowania czy w chwilach gdy przechadzają się wśród drzew..

  P.S.
  Korzystam z konta męża.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuje bloga , lubię na fb , udostepniam jako Wlodek Piasecki .
  Mail :piaseckiwodek@gmail.com
  Zglaszam się jako lWlodek Piasecki.
  Odpowiedź :
  Zdecydowanie wybralbym psa ponieważ są wierne i nigdy nie zdradzą swego pana . Pies umrze z tęsknoty ........
  Nie potrafilbym zmechanizowac tak oddanego zwierzęcia -pies nie zasluguje na to . Znamy z literatury i filmow przyklady psów , które nawet ratowaly życie swemu panu -nie wiadomo co w świecie zmechanizowanym może nas spotkac , psy dzieki dobremu instynktowi wyczuwają zagrożenie -wierzę ,że bylby z nas idealny duet :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obserwuję jako Justyna Wika
  Mój mail to justyna.wika1980@wp.pl
  Zgłaszam się jako Justyna Wielesiuk
  Polubiłam jako Justyna Wika Wielesiuk
  Odpowiedź na pytanie:
  Mój wybór to pies. Pies jest przyjacielem człowieka, kocha bezinteresownie, jest wierny. Dlatego mój wybór jest taki a nie inny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obserwuję jako... Poligon Domowy
  Mój mail to... sprezentuj@gmail.com
  Zgłaszam się jako... Poligon Domowy
  Polubiłam/łem jako... Poligon Domowy
  Odpowiedź na pytanie... na pewno pies! Nie wyobrażam sobie, że nie mogłabym wtulić się w tak wiernego przyjaciela. Z psem wszystko staje sie piękniejsze! Koniecznie pies!

  OdpowiedzUsuń
 9. „Przykładowy wzór zgłoszenia:
  Obserwuję jako... KArolina Klekowska
  Mój mail to... gepard1234@op.pl
  Zgłaszam się jako...Karolina Klekowska
  Polubiłam/łem jako... KArolina Klekowska
  Odpowiedź na pytanie...Czuję, że muszę ratować KOTY. TE roboty na pewno byłyby oschłe i zimne, a koty są śliczne i takie puchate. Zmechanizowanie ich tylko by je popsuło. Poza tym...nie tylko dlatego je wybieram, że to najsłodsze zwierzęta na świecie, ale mogą być niebezpieczne. Wyobraźcie sobie jeśli taki Kot w butach byłby bezwględnym robotem wykonującym polecenia? Patrzyłby tymi słodkimi oczkami na Ciebie, a potem....PUFF laserem i Cie nie ma. Wszyscy daliby się złapać w tą pułapkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwuję jako: Alicja Pachut
  mój mail: aluska1321@wp.pl
  Zgłaszam się jako: Alicja Pachut
  Polubiłam jako: Alka Pachut
  Odpowiedź:
  Coś czuję, że uratowałabym pszczoły. Wiem, że wielu ludzi uzna to za dziwne, bo przecież one żądlą i irytują swoim bzyczeniem. A dlaczego ocaliłabym właśnie pszczoły? Mieszkam na wsi, mój sąsiad zza płota ma swoje ule. Od małego dostawaliśmy bądź kupowaliśmy od niego miód. Rozsmakowałam się w nim tak, że miodu kupionego w sklepie nawet palcem nie ruszę. A dlaczego? Bo to nie jest to samo co naturalny miód, z prawdziwych pyłków. Drugim powodem jest to, że jeśli wymrą/przestaną robić to co robią to świat przestanie istnieć. Pszczoły są potrzebne do zapylania roślin, zapylone rośliny do procesu fotosyntezy, a wraz z tym produkowania tlenu i spalania dwutlenku węgla. Myślę, że uratowanie pszczół to dość mądry wybór. Bo jakże by można zniszczyć/zmechanizować nasze pszczółki Maje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Obserwuję jako Klaudia Cebula

  Mój mail to klaudiaannacebula@wp.pl

  Zgłaszam się jako Klaudia Cebula

  Polubiłam/łem jako Klaudia Ceebula

  Odpowiedź na pytanie zdecydowanie to koty, uwielbiam ich pachnące łapki i sierścuchę gładką jak atłas

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo chętnie się zgłaszam! :)
  Obserwuję/zgłaszam jako: Magdalena Jagła
  Lubię jako: Magdalena Ewa
  Mój e-mail: madzia1800@gmail.com

  Odpowiedź:
  Chciałam napisać, że pies. To oczywista odpowiedź, która nasuwa się sama. Jednak widzę tu już kilka takich odpowiedzi. Dlatego odejdę od mojej rozważnej strony i oddam się tej romantycznej. :)

  Orły. Dlaczego akurat one?
  Bielik Amerykański to doskonały zabójca. Jest sprytny i dumnie się prezentuję. Jednak niewiele osób wie, że gatunek ten dobiera się w pary na całe życie. Nawet po śmierci partnera, nie spieszą się z wybraniem nowego. Jako prawdziwa romantyczka, stwierdzam, że takiej wierności można tylko pozazdrościć. ;')

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Obserwuję jako : Kaśka Leja


  Mój mail to : kasiaa.leja@interia.pl


  Zgłaszam się jako: Kasia Leja


  Polubiłam/łem jako: Kaśka Leja


  Odpowiedź na pytanie:

  Najchętniej przywróciłabym do życia rozćwierkanego skowronka. Ta mała ptaszyna, ilekroć świt nastaje, a ja otwieram zaspane oczy, to ona taki koncert pod moim oknem daje, że od razu z uśmiechem na twarzy z łóżka wstaję. Gdyby skowronkowi odebrać życie i zamienić go w zmechanizowanego stwora, to smutne byłoby to moje życie...

  OdpowiedzUsuń
 14. Obserwuje jako Dagmara Janik
  Mój mail to daga800@o2.pl
  Zgłaszam się jako Dagmara Janik
  Polubiłam jako Daga Janik
  Odpowiedź:
  Pieski, kotki to oczywiste, że każdy chciałby ocalić bo któż z nas nie lubi się pobawić i poprzytulać z tyki słodziakami :) Jednak ja wybrałabym krowę, która daje mleko bez którego nie mogłabym zrobić moich ukochanych naleśników, gorącego kakaa, płatków z mlekiem, masełko, twarożek i wielu innych dań bez których nie wyobrażam sobie życia. Ktoś może powiedzieć, że jest mleko w proszu, nie wiem z czego jest ono robione i wolę nie wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Obserwuję jako insane sanity
  Mój mail to insane.sanity.pl@gmail.com
  Zgłaszam się jako insane sanity
  Polubiłam/łem jako Justyna Tajne
  Odpowiedź na pytanie:
  Dokonując wyboru ZDECYDOWANIE nie kierowałam się myślą: "jakie zwierzę uratować?", prędzej: "przed jakim robotem uratować SIEBIE?", bo jest nim pająk. Dlaczego? Bo ledwo znoszę jego "naturalną", przyprawiającą o ciarki formę i po prostu wolałabym nie stanąć twarzą w twarz... znaczy roboto-szczękoczułkami takiego monstrum. W szczególności, gdyby doszło do buntu maszyn. Brrr. Zawał na miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Obserwuję jako mejaczek

  Mój mail to katarzyna_gnacikowska@o2.pl

  Zgłaszam się jako Magia Książek i Czar Piękna

  Polubiłam/łem jako Katarzyna Gnacikowska

  Odpowiedź na pytanie: Zdecydowanie byłby to pies. Nie wyobrażam sobie żeby najwierniejsze, kochańsze, słodsze, przytulaste zwierze zostało zmechanizowane. Nie byłby to już najlepszy przyjaciel, lecz bezduszna kupa śrubek i mechanizmów. Wproadzam weto i nie zgadzam się na takie rzeczy :) Kto by tak na mnie patrzył jak wracam do domu? Tak się cieszył?

  OdpowiedzUsuń
 17. Obserwuję jako Wiktoria Guziewicz
  Mój mail to vicky-7@o2.pl
  Zgłaszam się jako Dagmara Męcina
  Polubiłam jako Dagmara Męcina
  Odpowiedź na pytanie:
  Kotki! Są cudowne, mają prześliczne, słodziutkie pyszczki i są takie puchate, mięciutkie. Same się myją. Są pożyteczne, łapią owady i pająki. Wyczuwają jak nas coś boli i kładą się na bolącym miejscu - chcą nam pomóc :) Nie wyobrażam sobie patrzeć na zmechanizowane koty :( Dla mnie to najsłodsze zwierzątka.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dominika Szałomska , Blogger