19:53

Weekend z Ewą Rajter - Konkurs!!!


Startujemy z „Weekend z Ewą Rajter”! Kolejne trzy dni pełne atrakcji, wywiad, recenzja, ciekawostki, cytaty, ale także konkurs, od którego zaczniemy. Dzięki dobroci Wydawnictwa Jaguar, mamy dwa egzemplarze dla zwycięzców. Dodatkowo chciałabym zaprosić na wydarzenie na FP, gdzie dzieje się dużo więcej i tam dodaję większość cytatów, a już na pewno znajdziecie tam ciekawostki o Autorce.
Zadanie konkursie nie będzie za trudne, ale nie może być zbyt łatwo, jeśli chce się zdobyć taką książkę. Poniżej dowiecie się co trzeba zrobić, by wziąć udział! ZapraszamAby wziąć udział w konkursie należy:
Zgłosić się:
Dodać się do Obserwatorów:
Podać swój e-mail:
Polubić FP Autorki:
Polubić mój FP:
Odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Ponieważ w książce przenosimy się Meksyku powiedzcie...
Do jakiego kraju i dlaczego chcielibyście się udać?

Wzór zgłoszenia:
Zgłaszam się jako...
Obserwuję jako...
Mój mail to...
Polubiłem/łam jako..
Chciałbym/łabym odwiedzić...


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jestem ja – Dominika Szałomska, właścicielka bloga dominika-szalomska.blogspot.com i Wydawnictwa Jaguar
2. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy, kto spełni warunki podane w punkcie 4.
3. Konkurs trwa od 11.03.2016r. – 27.03.2016r. (do godz.23.59). A wyniki zostaną ogłoszone 30.03.2016r.
4. Aby wziąć udział wystarczy spełnić następujące warunki:
a) Posiadać adres zamieszkania na terenie Polski.
b) Zgłosić się w komentarzu.
c) Napisać również w komentarzu swój adres e-mail.
d) Odpowiedzieć na pytanie konkursowe
e) Można też umieścić baner konkursowy u siebie na blogu, bądź udostępnić na tablicy - ale również nie jest to warunek konieczny.
5. Nagrodą w konkursie są dwie książki pt; „Przeklęta Laleczka” Ewy Rajter
6. Laureaci konkursu zostaną wybrani przez organizatora konkursu.
7. Zwycięzcy mają obowiązek w ciągu 4 dni roboczych od opublikowania wyników, przesłać swój adres drogą mailową - w celu wysyłki nagrody – na adres dominika.szalomska@wp.pl
8.Jeżeli zwycięzca nie prześle swoich danych adresowych, traci prawo do nagrody. Zostanie ona przyznana kolejnej, wybranej przez organizatora osobie.

6 komentarzy:

 1. Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Rose Belle
  mietus1993@poczta.onet.pl
  Polubiłam jako: Grażyna M.
  Chciałabym odwiedzić... Kraków. Wiem, że to nie jest inny kraj, ale nie potrzebuję wyjazdów na drugi koniec świata, bo moim magicznym i ukochanym miastem jest właśnie Kraków. W ogóle chciałabym zwiedzić całą Polskę. Na co mi oglądać inne kraje, gdy swojego nie znam? Tutaj też jest cała masa ciekawych miejsc. Nigdy nie byłam na Mazurach, na przykład, a wiem z opowiadań, że jest tam prześlicznie. A w Krakowie mogłabym zostać na zawsze, taka to miłość od pierwszego wejrzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się
  Obserwuję jako: Iza Czyta
  iza380@o2.pl
  Polubiłam jako: Izabela Łapacz

  Chciałabym odwiedzić Kanadę. Dlaczego? Otóż podczas sprzątania strychu wpadły mi w ręce dokumenty mojego dziadka, paszport, książeczka wojskowa, zdjęcia. Zaczynam na nowo odkrywać historię rodziny. Mój dziadek wyjechał do pracy, podobno w kopalni złota- właśnie w Kanadzie! Jego wyprawa była nie byle jaka, płynął tam statkiem, jak mniemam podróż w tamtych czasach (lata przed II wojną światową) trwała około 2 tygodni jeśli nie więcej. Eh przenieść się tak w czasie i zobaczyć te wojaże. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się jako Gab riela
  Obserwuję jako Gab riela
  Mój mail to gabolek000@o2.pl
  Polubiłam jako: Gabriela M.
  Odpowiedź:

  Gdybym tylko miała okazję, z chęcią wybrałabym się na Malediwy. Znajduje się tam przede wszystkim wiele pięknych i zaskakujących miejsc. Dajmy na przykład wyspę Fuamulaku, czyli wsypę orzechów :) Żeby się tu dostać trzeba mieć zezwolenie i choć może to być nieco trudne, wydaje mi się, że warto się o nie postarać, chociażby dla posłuchania samego języka mieszkańców wyspy, który trochę odbiega od tego ze stolicy. Dodatkowo, wyspa jest idealnym miejscem do uprawy wielu roślin i owoców, między innymi orzechów, ananasów, mango czy pomarańczy. Wyspa jednak nie słynie tylko z drzew owocowych, bo są tu też jeziora, a nawet centrum nauki.
  Na Malediwy poleciałabym choćby dla samej stolicy, która jest również portem morskim. Choć stolica jest mała, znajduje się w niej siedziba rządu, port lotniczy i ośrodki kulturalne regionu, a cała wyspa otoczona jest falochronem. Znajduje się tu również największy meczet na Malediwach i targ rybny, który naprawdę chciałabym zobaczyć. Z chęcią spróbowałabym też tamtejszej kuchni.
  Jeśli nie dla tych miejsc i rzeczy, odwiedziłabym Malediwy dla samej rafy koralowej! Woda jest przejrzysta i ciepła i można w niej nurkować, a zwierzęta morskie są różnorodne. To byłoby świetne doświadczenie.
  Teraz już wiesz, jakie miejsce i dlaczego, chciałabym odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Patrycja Waniek
  Podać swój e-mail: patrycja.dorotka@gmail.com
  Lubię FP Autorki: Patrycja Waniek
  Lubię mój FP: Patrycja Waniek
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Moim marzeniem jest podróż do krajów dalekiego wschodu, najbardziej chciałabym zobaczyć Japonię. Jej to tak różnorodny kraj, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, że aż trudno go zrozumieć, a to niezwykle fascynujące. Od dzieciństwa oglądałam mangi, anime, teraz wciąż to robię i widzę, jak ich kultura nawet w tych kreskówkach jest różna od naszej. Filmy z tego kraju też mają niebywałe przyciąganie. Może spotkam jakąś gejszę i pozachwycam się jej mlecznobiałą cerą i pięknym strojem, może uda mi się zobaczyć rytuał parzenia herbaty, a może spotkam mangakę i dowiem się jak są tworzone moje ulubione komiksy... Jest tyle możliwości.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się jako Marta
  Obserwuję jako Marta
  Mój mail to biskup.martha@gmail.com
  Polubiłam jako Marta Biskup
  Moim największym marzeniem jest odwiedzić Japonię. Kocham ich kulturę, urodę mieszkańców i przepiękny kraj <3 Zaczęło się kiedy byłam 6-letnią dziewczynką z wujkiem czytającym mangi. Kiedy nie chciał się ze mną bawić, a że byłam grzecznym dzieckiem pozwalał oglądać mi mangę "Naruto" i puszczał "Spirited Away". Byłam nimi tak zafascynowana, że z biegiem lat odkrywałam nowe filmy (w szczególności bajki), mangi i oczywiście Jpop. To jest tylko taka znikoma cześć tego cudownego kraju,a ja chcę zobaczyć to wszystko na żywo! Chcę zamieszkać w tych ślicznych, lekkich (ze względu na trzęsienia) i posiadającymi przesuwane ściany domkach. Przymierzyć przepiękne kimono, uczesać się w koczek z ozdobami, wybielić twarz do granic możliwości, podkreślić brwi i oczy węglem. Chodzić bezkarnie w skarpetach i japonkach. Leżeć pod kwitnącą wiśnia z dobrą książką. Przeżyć ten straszny moment, gdy widzisz przed sobą 10 osób tak samo wyglądających i zastanawiasz się czy zwariowałeś. Napić się zielonej herbaty z miseczek i przegrać walkę z pałeczkami, kiedy będę próbowała zjeść sushi. Pójść na zakupy do 6-cio piętrowego sklepu, którego piętro będzie miało kilka metrów kwadratowych. Przejść się ulicą i zobaczyć te słynne automaty z ciekawą zawartością i coś kupić (majtki studentek? :p). Dziwne smaki dobrze znanych nam smakołyków? Tylko w Japonii dostaniemy Kit Katy o smaku ziemniaka i aloesu. Chciałabym to wszystko i wiele więcej przeżyć na żywo. Japonia to piękny i ciekawy kraj, który odwiedzę choćbym miała tam na piechotę dojść! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się jako Monika Łaznowska
  Obserwuję jako Monika Łaznowska
  Mój mail to monika_laznowska@wp.pl
  Polubiłem/łam jako Monika Łaznowska
  Odpowiedź: Uwielbiam morze!!! Niestety, ze względu na ograniczony budżet zawsze wybieram to polskie morze. Lecz bardzo chciałabym pojechać do kraju, w którym jest jedna z najpiękniejszych plaży w Europie, a mianowicie do Portugalii. Piękne widoki, czyste plaże (niestety u nas z tym czasem różnie bywa) i cudowna błękitna i ciepła woda - nic więcej do szczęścia mi nie jest potrzebne. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane udać się tam na wymarzony urlop ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dominika Szałomska , Blogger