14:39

Mądrostki Dominiki

Książki. Życie. Doświadczenie.
To wszystko pozwala nam stać się silniejszymi, mądrzejszymi. Ludzie nie wierzą, że są w stanie zrobić wszystko. Mówią „ To jest niemożliwe. Nigdy to się nie uda.”.
Ale tak naprawdę, możemy zrobić wszystko. Wszystko.
Chcesz być baletnicą? Zapisz się do odpowiedniej szkoły, bądź ucz się z internetu. Prawnik to trudny zawód, ale też jeśli się chce to można nim zostać, tak samo jak; posłem, fryzjerką, biochemikiem, lekarzem, pisarzem, kim tylko zechcesz.
Tak wiem, porady zawodowe są proste, ale co gdy mamy problemy sercowe? Albo jesteśmy śmiertelnie chorzy? Nie ważne to czy zostawiła was ukochana osoba, czy to, że zostało wam pół roku życia. Cieszmy się nim, korzystajmy z tego co nam daje, z każdej chwili. Nie marnujmy czasu na troski i problemy, a wtedy wszystko będzie prostsze.
Gadam od rzeczy? To nie jest takie łatwe?
A sprawdziłeś? Spróbowałeś cieszyć się z małych rzeczy? Są rzeczy trudne do wykonania, ale jeśli podejdziesz do nich spokojnie i z uśmiechem to już jest połową sukcesu.
Życie każdego z nas doświadczyło w taki lub inny sposób. Mnie też. Zawsze coś stawało na przeszkodzie i staje bym była w pełni szczęśliwa, ale nie daje za wygraną. Gdy spadam z mojego wózka, wsiadam na niego z powrotem. Gdy coś mi się nie udaje, wiadomo jest mi przykro, ale wiem też, że następnym razem będzie lepiej. Gdybym się poddała nie pisałabym tego, a wy byście tego nie czytali.
Życie to podły sukinsyn, który potrafi dokopać w najgorszym momencie, ale wtedy należy, podnieść się, pokazać mu środku palec i iść dalej.
Pokażmy jacy jesteśmy silni i nie poddawajmy się nigdy i przenigdy.
__________________
Szukam utalentowanych osób, które by były chętne na wywiad. Zgłaszajcie się w komentarzach, zostawiając namiary na siebie:)

2 komentarze:

  1. Madrostki ? co to wgl ma być... dziewczyno pisz poprawnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kochana, to bardzo mądre i prawdziwe, co powiedziałaś, ale sądzę, że każdy powinien do tego dojść sam. Żeby w ogóle zrozumieć jakąś prawdę, trzeba ją rozłożyć na czynniki pierwsze i pojąc... bardzo powoli, niespiesznie i w skupieniu. Dlatego cieszę się, że zwracasz tutaj uwagę na takie rzeczy, że dzięki tobie mogę się nad nimi zastanowić i je zrozumieć.
    <333

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dominika Szałomska , Blogger