19:57

Nasze Talenty

Każdy z nas je posiada. To ktoś piszę, maluję, jest gimnastyczką, architektem, muzykiem, wyścigowcem rajdowym.
Talenty to coś co nas wyróżnia z tłumu. Dzięki nim czujemy się wyjątkowo i wiemy, że możemy osiągnąć wiele, a nawet i więcej. To czy malujesz, a możne biegasz w maratonach nie zmienia ciebie na gorsze. Każdy talent jest cudowny i daje siłę przetrwania.
Gdy jest ci źle, smutno. Spotkało cię coś złego. Wtedy sięgasz po to coś co ci pomaga i wzmacnia.
Ja tak mam. Nałogowo piszę książki i opowiadania. Pozwala mi to przenieść się do całkiem innego świata. Do takiego, w którym obowiązują moje zasady i ja je ustalam. Mogę w nim robić co mi się żywnie podoba. Bohaterowie są moimi pionkami, a cała książka jakby planszą do gry. Ale nie ma pól wracania na start, ani dróg na skróty. Wszystko trzeba dopracować, przemyśleć każde słowo, każde wydarzenie. Nie jest to łatwe, ale także nie jest niewykonalne. Kocham to co robię i dobrze mi z tym.
Moja przyjaciółka Majka, również pisze. Nie tylko niesamowite historia miłosne ale także i teksty piosenek do których nagrywa muzykę i je śpiewa. Jest genialna w tym co robi. Teraz także uczy się na dziennikarkę, co pozwala jej dokształcić technikę pisania i bycia bezbłędną. Wstawiam wam wiersze jej autorstwa. 


SKŁAM JEŚLI MNIE KOCHASZ
Skłam, skłam, skłam proszę Cię skłam zrób to dla mnie ten ostatni raz,
Powiedz mi to co chcę usłyszeć, to tylko jedna jedyna chwila,
którą chcę przeżyć,
to tylko ten jeden raz gdy mogę poczuć się szczęśliwa.

Proszę, proszę, proszę skłam ten ostatni raz,
ten ostatni raz wyszepnij jak bardzo mnie pragniesz,
jak bardzo tęsknisz,
że nic w świecie nie jest ważniejsze ode mnie.

Powiedz mi tych kilka dawno niesłyszanych słów,
możesz mi je wykrzyczeć,
przekazać w myślach, szepnąć
lecz powiedz, to moja ostatnia prośba.

Skłam jeśli mnie kochasz,
skłam, abym poczuła magię, która uniesie się do góry,
skłam bo tego chcę,
zanim umrę.

SEN
Głęboki wdech…
Policz do trzech…
Słyszysz ten śmiech?
To ja…
W twoich snach.

Wydech…
Otwierasz oczy.
Nie widzisz mnie.
Znikłam.
Jawa czy sen?

Głęboki wdech…
Policz do trzech…
Zamykasz oczy.
Tam znowu ja…
W twoich snach.

Wydech…
Otwierasz oczy.
Co słyszysz?
Ciszę…
Głuchą ciszę.


 
Druga przyjaciółka Palcia. W wieku 15 lat pisze tak genialnie, że strach myśleć co z niej wyrośnie za kilka lat. Jej wiersze są tak piękne i poruszające, że gdybym miała środki sama bym jej wydala tonik z wierszami. Opanowała techniki pisania w oka mgnienie. Jej opisy dorównują wielkim pisarzom. Do tego jej obrazy... Paulina ma 15 lat a to są jej malunki. Chyba więcej powiedzą niż moje słowa.
Nic chyba więcej nie muszę mówić jeśli o moją kochaną Paulinkę!
Jak widzicie ja obracam w kręgach pisarzy,ale jestem pewna ze osoby które to czytają posiadają jakiż talent. Możecie napisać w komentarzu co umiecie co kochacie robi.

11 komentarzy:

 1. Haha, popadłam w samozachwyt xD
  Faktycznie, strach pomyśleć, co ze mnie wyrośnie! :P
  Ej, dzięki mordo za to, co napisałaś, prawie się poryczałam :'3
  Hahahaha, kochana jesteś, wiesz?
  Majcia pisze wiersze! I ja nic nie wiem!
  Nieładnie, bardzo nieładnie! xD

  OdpowiedzUsuń
 2. również pisze opowiadania, również mam zamiar wydać książke, pisze wiersze, ale nie popadam z tego powodu w samozachwyt. Obrazy są ładne ale nie genialne, opanuj się, moja siostra znacznie lepiej maluje, ma 17 lat. "Obracam się w kręgach pisarzy" - jakich pisarzy? Znam ich? Wydali książki na poziomie znaczy się? Bo blogowanie, pisanie historyjek, to nie pisarstwo, moja droga. W moim środowisku tylko ja kocham literaturę i czytam setki książek, a szumu z tego nie robię. Czy pisanie może być talentem? Oczywiście, ale rzadkim, nie wielu go posiada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem skąd pomyśl z samozachwytem i ta negatywna opinia co do prac moich przyjaciół. Również czytam mnóstwo książek, przeważnie jedna dziennie wiec wiem w jakim poziomie powinny byc teksty i wiersze.
   Nikt nie popada w samozachwyt ani nikt nie jest perfekcyjny. Nawet ci pisarze których znasz, oni tworzą ale zanim wydaja książkę ona przechodzi przez mnostwo ludzi, którzy wyłapują błędy i je poprawiają.
   W świecie bloggerow jest mnóstwo osób próbujących swych sil w pisarstwie. Ja tez nią jestem i uważam ze jestem niezle w tym co robię. Ty jednak jestes nastawiona negatywnie, wiec i tak cię nie przekonam. A szkoda:)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. wiem, co przechodzą teksty za nim zostaną wydane,ale ich teksty same w sobie są bardzo dobre. Jeśli chodzi o twój blog, uważam, że pomysł jest nawet niezły ale wykonanie dziecinne, i dla starszych czytelników nie ma tam nic pociągającego. Twoje opowiadanie jest skierowane do nastolatek. I choć wydaje się, że piszesz lekko, czytanie tego jest irytujące.

  OdpowiedzUsuń
 4. co do negatywnej opinii prac twoich koleżanek, chyba nie myślałaś, że spodobają się każdemu? Po za tym w pierwszym komentarzu napisałam, że obrazy są ładne ale nie genialne - czy to aż tak negatywna opinia? Widać, że dziewczyna dopiero się szlifuje, a widać też, że jeszcze dużo przed nią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdego opinia jest rzeczą świętą, ale żeby od razu hejtować tak na wstępie? Hmm... coś widzę, że Panna Anonimowa koleżanka uwielbia niszczyć w ludziach to co kochają, bo może sama czegoś zazdrości, hmm no nie wiem? Jak to mówią, każdy ma swoje pasje, każdy je szlifuje i ma prawo do błędów. Jestem ciekawa w jakim to kręgu pisarzy się obracasz. Nie wiem czy wiesz, ale każdy pisarz, który wydał książkę i dzięki temu mu się powiodło był kiedyś amatorem i działał w podobny sposób jak większość amatorów pisarzy w Internecie. Pisarz amator też artysta tylko w odróżnieniu od tych prawdziwych nadal szlifuje swoją profesję.

  A i wiesz może blog jest skierowany do młodzieży i młodych ludzi? Nikt nie powiedział, że Autorka musi pisać dla 70-latków.

  OdpowiedzUsuń
 6. dowiedz się najpierw co to jest hejt. Negatywna opinia to nie hejtowanie. Po drugie co ja takiego tu zniszczyłam? Wiesz ile krytycyzmu jeszcze dozna jak bedzie chciała wydać cokolwiek? Co wtedy o nich powiesz? Chyba się nie powiesi z ich powodu? Ja się nie obracam w kręgu pisarzy, tak napisała twoja koleżanka, ja cytowałam, nie zauważyłaś cudzysłowie? Wy się chyba znacie więc słodzenie sobie mnie nie dziwi, żadnej konstruktywnej opinii tu nie widzę. Ja również prowadzę bloga, w zasadzie dla zabawy, bo to fanfick, w tym się ćwiczę. Zapraszam: bo-milosc-ocala.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koleżanko przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź potem odpisuj. To, że się znamy nie ma nic na rzeczy, bo gdybyśmy się nawet nie znały to uważałabym to samo. Kogoś krytykujesz, a sama jesteś amatorem. No pogratulować czegokolwiek.
   A skąd wiesz, czy Dominika się nie obraca w kręgu pisarzy? No nie wiesz tego, bo jej nie znasz. Obraca się w bardzo szerokim kręgu osób, które tworzą. Jest w Stowarzyszeniu Młodych Pisarzy stworzony przez innych młodych po to by się rozwijać, by nie tkwić w martwym punkcie i chować swoją twórczość do szuflady. Każdego styl pisania jest inny, każdy inaczej wszystko dostrzega więc nie mów tutaj o talencie, który jest rzadki i niespotykany, bo jeśli się coś kocha robi się to na swój sposób.
   Nie słodzę Dominice, ale doceniam jej starania, to, że napiszę jej coś miłego nie znaczy, że jej nie mówię co ma źle. Mówię, ale prywatnie, a ona to ceni.

   Usuń
 7. Przeczytałam twoją wypowiedź parę razy, nie bój się, i odpisałam adekwatnie do twojego komentarza. Nigdzie nie napisałam, że jestem "zawodową pisarką", ja bloguje od 7 lat, miałam wiele blogów, a bycie w "Stowarzyszeniu" nigdy nie było dla mnie czymś niezwykłym, jest ich tak dużo, że większa połowa z nich ma niski poziom. To ja, jako amatorka nie mogę już nic powiedzieć? Wy nimi tak samo jesteście, cięgle to podkreślając. Ja jej nie obrażam, pisze tylko jak to widzę, w końcu to blog publiczny, a ona życzy sobie komentarzy, więc ja jako jej czytelniczka komentuje. Nie wiem jak długo jesteście w blogosferze, ale zawsze będą ci którym się podoba i tym którym się to nie widzi, bądź maja odmienne zdanie. I wszyscy maja prawo to wyrazić, bez obrażania się nawzajem.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Kogoś krytykujesz, a sama jesteś amatorem. No pogratulować czegokolwiek." - no to mnie już dobiło. A wszystkie komentarze na blogach to od kogo macie? Sapkowskiego? Jeszcze raz powtarzam, że to jest blogosfera, tu się pisze, komentuje i prowadzi dyskusje. To ja tobie gratuluje rozumowania. Dziękuje i do widzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje rozumowanie daje więcej do życzenia, no ale wiesz jak to mówią nie warto się wypowiadać na dany temat jeśli rozmówca nie ma podstaw. Z resztą niby tak się znasz, a praktycznie nie wiesz nic. Każdy w blogosferze bloga prowadzi jak chce i dodaje na niego co chce. Moja opinia jest taka, a nie inna więc nic Ci do tego. Mogę wręcz zacytować, Twoje zdanie jest ważne, ale ja to zdanie Twoje mogę mieć w swoim dalekim poważaniu i iść dalej.

   Zależy na jakie Stowarzyszenie się trafi :]
   Dziękuje za uwagę, życzę miłego dnia! ^.^

   Usuń

Copyright © 2016 Dominika Szałomska , Blogger